Ułatwienia dostępu

Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

t t DSCN2899W kwietniu tego roku w Górze Siewierskiej zostało otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej, które jest częścią Zagłębiowskiego Parku Linearnego. Nasz Żłobek jako jedna z placówek edukacyjnych w gminie został włączony do tworzenia tego wyjątkowego miejsca. W związku z tym, w ubiegły piątek zaprosiliśmy naszych podopiecznych z rodzicami na wspólną wycieczkę do parku.

Spotkanie rozpoczęliśmy spacerem z panem Markiem Warskim , który opowiadał o ciekawostkach przyrodnicznych związanych z Gminą Psary. Głównym celem naszego spotkania było zaznaczenie swojej obecności w parku i zasadzenie roślin do przygotowanych specjalnie dla nas donic. Wszystkich, którzy nie mogli być tego dnia z nami serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centrum Edukacji Ekologicznej. To wyjątkowe miejsce dla całej rodziny.