Ułatwienia dostępu

Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

Wioska Świętego Mikołaja 1-11 grudnia 2023 rok

Otwarcie wioski połączone z obchodami 4. urodzin Gminnego Żłobka w Psarach. Podczas tegorocznej wioski zaproponowaliśmy warsztaty florystyczne podczas których powstawały wspaniałe stroiki świąteczne robione przez małych i dużych

warsztaty kulinarne podczas których można było zdobić pierniki ale także zjeść Mikołajkowego hamburgera czy pajdę z domowym smalcem :)

 W naszej wiosce św. Mikołaja oczywiście odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który w zamian za swoje portrety rozdawał dzieciom upominki!

W świąteczny nastrój wprowadziło nas wspólne kolędowanie i tworzenie ozdób choinkowych. W tym magicznym, bajkowym miejscu była także okazja na spotkanie z alpakami.

Najwiekszą atrakcją okazało się być spotkanie z prawdziwymi reniferami Św. Mikołaja!

Zdjęcia dla nas wykonała Anna Kotuła Fotografia.

W tym roku dodatkową atrakcją była wybijana w Wiosce Św. Mikołaja moneta okolicznościowa.

Było kolorowo, wesoło, trochę magicznie i biało bo śniegu nie brakowało, dlatego w tym roku wspaniałą atrakcją była też górka i możliwość zjeżdżania z niej na sankach…

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Wioskę Św. Mikołaja w tym roku !!!

Pani Ania Kotuła towarzyszył nam nie tylko podczas spotkania z reniferami. Tak wygladała wioska w jej obiektywie.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy.


Władze Gminy Psary, FM Logistic, Carrefour, Eurosnack, Skotauqa, Forest, Hemax, Etqa, Tramwaje śląskie odział Będzin, Reco Myszków, Andrzej Całka, ID Logistics, Fico catering Martyna Widera, Cukiernia Mariusz Kawiorski, Marpol, „Warzywa po kolei”, Marcin Cebula.

 

Zapraszamy za rok!