Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

dzien babci i dziadkaWszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy wszystkiego,

co w życiu najlepsze i najpiękniejsze,

dużo zdrowia,

nieustającej radości oraz

samych pogodnych dni.

t DSCN1183Przy Gminnym Żłobku w Psarach już po raz drugi mieściła się Wioska Świętego Mikołaja. Była ona świetną akrakcją dla najmłodszych mieszkańców gminy. W tym roku otwarcie Wioski zbiegło się z 3 urodzinami naszego żłobka. W blasku choinkowych lampek, w śnieżnej scenerii w Wiosce codziennie odbywały się ciekawe warsztaty, które wprawiały wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci mogły w tym magicznym miejscu ozdobić pierniczki oraz stworzyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne jak: lampiony, bombki z szyszek, skarpetkowe bałwanki, kartki świąteczne, ozdoby z masy solnej itp. W wiosce organizowane były również konkursy dla chętnych dzieci: konkurs plastyczny na najpiękniejszy portret Św. Mikołaja oraz konkurs wokalny. Naszą wioskę odwiedziło wielku gości, m.in. przybyły do nas dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie, dla których pod choinką czekało wiele prezentów. Odwiedziły nas również panie z Gminnej Publicznej Biblioteki w Psarach, które czytały bajki przedszkolakom z całej gminy. Jednak najważniejszym gościem był sam Święty Mikołaj, który znalazł chwilę w tym przedświątecznym zamieszaniu i przyjechał do nas rozdać dzieciom prezenty.

mikolajki6 grudzień to magiczny dzień. Wszystkie dzieci już od rana wypatrują Mikołaja. Z przyklejonymi noskami do szyby czekają... Czasem zakrada się przez komin z workiem pełnym prezentów, czasem paczkę zostawia pod poduszką. Tego dnia przyszedł także i do nas. A ponieważ w naszym Żłobku są tylko grzeczne dzieci, dla każdego przyniósł preznet :)

t DSCN0491We wtorek w naszym Żłobku mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielkę Gminy Psary - panią Mirellę Barańską-Sorn. Pani Sekretarz przeczytała bajkę Juliana Tuwima pt."Na straganie", czym uczyniła dzieciom wiele radości. Maluchy słuchały z wielkim zainteresowaniem, po czym zarzuciły gościa lawiną pytań i komentarzy :)

jesienny pejzaz15 listopada został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy "Jesienny pejzaż". Wszystkie prace konkursowe były równie piękne, dlatego każdy uczestnicy został nagrodzony. Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie i zapraszamy do następnych konkursów.