Ułatwienia dostępu

Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

t DSCN2297Od 7 do 22 kwietnia w Gminie Psary trwały Dni Kultury Ekologicznej. Z tej okazji nasz  Żłobek przyłączył się do akcji grą plenerową "Na tropie Wielkanocnego Zajączka". Uczestnicy mieli do pokonania wiele konkurencji: począwszy od śmigustowego lania wodą do celu, przez tor przeszkód "z jajem". Do rozwiązania było wiele zagadek, trzeba było również policzyć kolorowe jajka pochowane w Parku Żurawiniec. Na końcu ścieżki na wszystkich czekały nagrody i pyszny poczęstunek.

Nad całością czuwał Wielkanocny Zając z koszykiem pełnym czekoladowych jajek. Całość imprezy miała charakter ekologiczny. Dzieci mogły się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. skąd bierze się ekoenergia, jak jej nie marnować oraz jak poprawnie sortować domowe odpady. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę :)