Ułatwienia dostępu

Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

t DSCN6847"Kto to, kto to, tak saniami w mróz i śnieg , zawieje, z wielkim workiem, w dużej czapce do Ciebie sie śmieje?"

6 Grudnia to wyjątkowo miły dzień dla Naszych podopiecznych. Święty Mikołaj nie zapomniał o żłobkowiczach i przyniósł im cudowne prezenty. Jednak sprawa wcale nie była taka łatwa. Grupy starszaków wyruszyły do Wioski Mikołaja by rozwiązać pozostawione dla Nich zadania, odgadnąć zagadki i przywołać długo oczekiwanego Gościa. Mikołaj przybył na miejsce usłyszawszy jak głośno tupią, zatańczył i zaśpiewał z nimi, a nastęnie udał się do najmłodszej grupy by przy choince i wspólnym śpiewie miło spędzić czas i rozdać wszystkie podarki. Tego dnia uśmiechy dzieci rozświetlały Nasz żłobek i Nasze serca. Mikołaj obiecał, że wróci za rok, bo bardzo mu się u nas podoba :)