Ułatwienia dostępu

Maria Montessori

"Dziecko i dorosły to dwie różne części ludzkości, które nawzajem wpływają na siebie i przy obopólnej pomocy powinny współistnieć w harmonii. To nie jest więc tylko tak, że dorosły musi pomagać dziecku, ale także dziecko musi pomagać dorosłemu."

t DSCN5460Za oknem piękna jesień pobudza nasze zmysły ferią barw. Korzystając z ostatnich ciepłych promieni słonecznych, sprzyjającej aury oraz dobrej frekwencji naszych podopiecznych postanowiliśmy uczynić dzień 28 października czasem integrcji, czyli Dniem Otwartym. Rodzice wraz z dziećmi mogli spędzić trochę czasu z naszym personelem, poznać się i zapytać o rzeczy, na które na co dzień nie ma czasu.

Urozmaiceniem wspólnej integracji były odwiedziny wyjątkowego gościa Radnego Gminy Psary Aleksandra Jewak, który należy do koła łowieckiego. Spacer z naszym gościem po lesie nauczył nas wielu ciekawych rzeczy, a wieszanie karmników bardzo podobało się dzieciom, zwłaszcza samodzielne sypanie jedzonka dla ptaszków. Największą atrakcję stanowiły jednak przygotowane stacje rzutu do celu, segregacji darów lasu oraz tworzenie leśnych ludków. A kiedy wszyscy sie zmęczyli i troszkę zmarzli mogli uraczyć się gorącą herbatą, ciastem i babeczkami. To był naprawdę udany dzień, za który dziękujemy wszystkim obecnym. Zapraszamy do obejrzenia galerii Waszych leśnych ludków.